KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16536386
nr 1653 6386
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap med solbelyst tall, Signerad. Olja på duk, 53x84 cm, yttermått inklusive ram: 76x105 cm
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 oktober 2024
kl 18:04:19
28/10 02:57:42
100 kr
28/10 17:59:19
Frans Gard
Läs mer om Frans Gard